Co kupić na prezent dla trzylatka? Kilka propozycji książek

Szukasz pomysłu na prezent dla 3 latka dla swojego dziecka lub malucha z Twojego otoczenia? Zależy Ci na tym, aby zachęcić pociechę do czytania książek i poznawania poprzez lekturę otaczającego go świata? Podpowiadamy jakie tytuły wybrać, aby zaciekawić trzyletnie dziecko i sprawić mu wiele radości z lektury.

Seria książek o małej kotce, czyli Kicia Kocia

Kicia Kocia jedną z najchętniej wybieranych serii książek dla maluchów, których autorką jest Anita Głowińska. Popularność zdobyła dzięki naukom jakie niesie dla najmłodszych dzieci. Mała kotka i jej przyjaciele(Adelka, Pacek i Julianek) uczą jak funkcjonować w świecie i zachowywać się w różnych życiowych sytuacjach(przyjście na świat rodzeństwa, zakupy, zabawa na placu zabaw). Poznają również pracę policji czy straży pożarnej. Wszystkie książki napisane są prostym tekstem oraz posiadają kolorowe i wyraziste ilustracje. Dzieci kochają przygody Kici Koci. 

Ćwicz mowę z Puciem

Edukacyjne książeczki z serii Pucio cieszą zarówno niemowlaki, jak i trochę starsze dzieci. Ich bohaterem jest sympatyczny chłopiec Pucio oraz jego wesoła rodzina. Autorką serii jest pedagog i specjalista w dziedzinie logopedii dziecięcej – Marta Galewska-Kustra. Książki te w naturalny sposób wspomagają naukę mowy dziecka poprzez występowanie w nich wyrazów dźwiękonaśladowczych, podstawowych czasowników i rzeczowników, zabaw z artykulacją i łączenia wyrazów, budowania zdań czy ćwiczeń z umiejętności opowiadania.

Książki obrazkowe 

Ulica Czereśniowa to seria książek, w których znajdują się wyłącznie kolorowe i wyraziste ilustracje. Wszystkie historie opowiedziane są wyłącznie za pomocą obrazków. Dziecko może wybrać jednego z wielu bohaterów i śledzić jego przygody na kolejnych stronach książki, ćwicząc przy tym koncentrację, spostrzegawczość oraz pamięć. Autorką serii Ulica Czereśniowa jest Rotraut Susanne Berner – niemiecka ilustratorka. 

Inne propozycje książek dla 3 latków:

  • Seria Niuniuś – książki o emocjach malucha;
  • Moja wielka wyszukiwanka – książki obrazkowe;
  • Seria Tupcio Chrupcio – perypetie małej myszki, która zmaga się z codziennością i sprawami spotykającymi każdego przedszkolaka. 
  • Basia i Franek – książki w duchu Montessori;
  • Opowiem Ci mamo, co robią.

Prezent dla 3 latka powinien uczyć i bawić, dlatego dobrym wyborem będzie książka. Czytanie stymuluje rozwój mowy oraz wzbogaca zakres słów dziecka. Lektura skłania do samodzielnego myślenia, analizy oraz wyciągania wniosków.