Jak wybrać prezent dla 3 latka?

Trzy lata to okres, w którym u malucha następuje wiele różnych zmian. Z coraz większą radością poznaje otaczający go świat i zadaje mnóstwo pytań. Jego wyobraźnia działa na najwyższych obrotach, zatem z chęcią wybierzmy zabawki, które sprzyjają jego dynamicznemu rozwojowi.

Idealny prezent dla malucha

Idealny prezent dla 3 latka na urodziny powinien być dopasowany do wieku dziecka. Pamiętajmy jednak o tym, że pomimo rozsadzającej dziecka energii, jego mózg stopniowo zaczyna dopiero logicznie analizować rzeczywistość. Jeżeli więc rozważamy kupno prezentu dla 3 latka, nie warto wybierać zabawek, które będą zupełnie abstrakcyjne oraz oderwane od otaczającej rzeczywistości. 

Pamiętajmy jednak o tym, że pomimo rozsadzającej dziecka energii, jego mózg stopniowo zaczyna dopiero logicznie analizować rzeczywistość. Jeżeli więc rozważamy kupno prezentu dla 3 latka, nie warto wybierać zabawek, które będą zupełnie abstrakcyjne oraz oderwane od otaczającej rzeczywistości.

Zatem jakie upominki dla 3 latka będą stosowne? Dla maluszka w tym wieku sprawdzi się na przykład mata z ulicami, po której będzie można poruszać się samochodzikami. Dzięki temu prezentowi będzie mógł przekonać się, jak w rzeczywistości wygląda miasto i ruch uliczny w mieście. Mata z planem to ciekawa, nieskomplikowana zabawka, dzięki której dziecko będzie rozwijało swoją wyobraźnię, nie wytężając jej zbyt mocno. Gdy wybierasz podarunek dla trzylatka, upewnij się, że jest on dopasowany do wieku obdarowywanego małego człowieka.

Zabawa w dobrym towarzystwie

Trzyletnie dzieci są coraz bardziej chętne do wspólnej zabawy z innymi dziećmi i nawiązywania nowych, przyjaźni. W tym wieku maluch umie już wprawdzie mówić, lecz tak naprawdę dopiero uczy się skutecznego porozumiewania z innymi. Dlatego zabawki dla trzylatków, które ułatwiają im naukę kolejnych słów, będą korzystnie wpływać na ich rozwój. Zachęcaj maluszka do zabaw, na przykład poprzez odtwarzanie ról, co sprzyja kształtowaniu jego osobowości. 

Nie zapominajmy, iż dziecko w tym wieku jest wyjątkowo żywiołowe. Z tego względu trafione będą prezenty dla trzylatka, które są związane z aktywnościami fizycznymi, na przykład z bieganiem lub rzucaniem i łapaniem piłki.