Jaki prezent wybrać dla 3-latka?

Wybór prezentu dla małego dziecka może być o tyle kłopotliwy, iż nie wiadomo, czy kupić tak naprawdę coś z myślą o malcu, czy rodzicach. Z drugiej strony nigdy nie wiadomo, jakiego rodzaju rzeczy dziecko już posiada i co faktycznie może być jeszcze potrzebne lub po prostu nie stanowić dodatkowego elementu w dziecięcym pokoju. Nie każdy rodzic także zdradza, co mogłoby się przydać. Dlatego w niektórych sytuacjach należy samodzielnie wyjść z inicjatywą. Jakie rozwiązanie może okazać się świetnym pomysłem?

Duży wybór książek dla 3-latków 

Już we wczesnym wieku dzieci mogą korzystać z wielu zabawek edukacyjnych. Te natomiast sprawdzają się na wielu płaszczyznach. Ułatwiają rozwój funkcji poznawczych, motorycznych, analitycznego myślenia i wiele innych. Nie bez powodu mówi się, że również czytanie rozwija. O prezent dla 3 latka na urodziny w postaci książki nie tyle należy do rzeczy, które dziecko może samodzielnie korzystać, o tyle może to robić razem z rodzicem. Główną cechą tego rodzaju literatury jest przede wszystkim możliwość przedstawienia dziecku szerszego świata. Chodzi tutaj tak samo o alfabet, zwierzęta, czy cyfry. Podczas, gdy rodzic odczytuje poszczególne teksty, może prezentować dziecku to, o czym mowa, właśnie dzięki obrazkom.

Książka to świetny sposób na wspólne spędzanie czasu

Mówi się, że warto czytać dziecku już od najmłodszych lat. Wszystko dlatego, że nie chodzi o to, by dziecko samo nauczyło się już czytać, ale by poznawało nowe słownictwo. To pozytywnie wpływa na umysł dziecka, pozwala wpływać na jego prawidłowy rozwój. Jednocześnie wspólne czytanie to doskonała forma wspólnego spędzania czasu z dzieckiem. Pozwala na nawiązanie głębokiej więzi, a jednocześnie uczy dziecka skupienia na konkretnej czynności. Kolorowe obrazki pomogą w nauce chociażby nazw zwierząt. Z czasem dziecko chętnie będzie wracać do książki, by pochwalić się swoją znajomością nowych słów. Dzięki temu ćwiczy także pamiętać, co przekłada się na późniejsze efekty w edukacji, jak też dalszy rozwój.