Odnawianie paznokci

Dopełnianie paznokci

Dopełnianie paznokci to dla wielu kobiet problem. Do pewnego czasu ja też to uznawałam za żmudną pracę, ale w końcu postanowiłam zainwestować we frezarkę. I szczerze wam powiem, że bardzo mi się to opłaciło. Teraz piłowanie zajmuje mi dużo mniej czasu i mogę go wykorzystać na wykonanie nowych zdobień. Chciałabym przedstawić kilka metod dopełniania, które pomogą Ci uzyskać zadowalające efekty.

W zależności od metody dopełnienie nieco się różni. W metodzie żelowej należy spiłować całą masę aż do płytki paznokcia, zaś w akrylowej wystarczy spiłować tylko niewielką część masy a następnie dodać akryl uzupełniając ubytek.

Dopełnianie paznokci kamuflażem

Przyznam Ci się szczerze, że jest to moja ulubiona metoda dopełniania. Ogólnie bardzo fajnie jest ją stosować ze względu na to, że nawet bardzo krótką płytkę paznokcia można wydłużyć nadając naturalny efekt. Szczególnie polecana jest osobom obgryzającym paznokcie. Dodatkowo metoda ta daje także możliwość stworzenia perfekcyjnej linii uśmiechu. A co najważniejsze nie ma potrzeby częstego dopełniania, ponieważ odrost widoczny jest tylko przy wale około paznokciowym.  Wystarczy delikatnie spiłować masę a następnie dopełnić ubytek. Jeśli chcesz zyskać na czasie, powinnaś zastosować tą technikę. Dla porównania w tradycyjnym frenchu widać odrost tuż pod linią uśmiechu co wygląda niezbyt estetycznie tutaj odrost jest prawie niewidoczny.

Dopełnianie paznokci kolorowych

Każda z nas ma czasem ochotę na odrobinę kolorowych wariacji na paznokciach. Mi zdarza się to często, mogę Ci powiedzieć, że nawet bardzo często bo ja po prostu uwielbiam kolory. Moją pracę ułatwiam sobie robiąc szkielet paznokcia z przezroczystego akrylu, dzięki czemu mam możliwość zatapiania różnych ozdób w masie akrylowej. Takie dopełnienie daje możliwość późniejszego spiłowania masy akrylowej a następnie nałożenia kolejnych zdobień i ozdób. Ta technika sprawdza się także przy tradycyjnym frenchu, który wygląda bardzo elegancko. Dla przykładu jeśli od początku używałaś kolorowego akrylu, możesz spiłować ozdoby i zostawić sam kolor, będzie on bazą dla kolejnego zdobienia, które wykonasz.

Możesz także zaproponować klientce zostawienie starego wzoru i dopełnienia tym samym. Jednak wymaga to już większej wprawy.

Etapy dopełniania paznokci

 1. Dezynfekcja rąk własnych i klientki.
 2. Lakier zmyj przy użyciu zmywacza bezacetonowego.
 3. Za pomocą patyczka z drzewa różanego ruchem okrężnym odsuń skórki.
 4. Skróć i nadaj kształt paznokciom.
 5. Całość płytki piłuj za pomocą pilnika o ziarnistości 80
 6. Przy linii uśmiechu ściągnij nadmiar masy tak, aby było wgłębienie. Uważaj, aby nie przepiłować kamuflażu, gdyż powstaną cienie.
 7. Pilnikiem wyrównaj wolny brzeg paznokcia, tak aby był gładki.
 8. Nałóż primer, ale tylko na naturalną płytkę paznokcia.
 9. Nałóż line out jest to preparat wyrównujący linię dopełnienia, celem jest złączenie się z naturalną płytką.
 10. Zaczynamy od frencha. Postępuj podobnie jak w normalnym dopełnianiu, czyli frencha nałóż nieco wyżej by zakryć naturalny paznokieć i zrób linię uśmiechu.
 11. Nałóż niewielką ilość kamuflażu przy linii uśmiechu oraz przy wale około paznokciowym.
 12. Całość pokryj akrylem różowym bądź przezroczystym, w zależności od upodobania.
 13. Opracuj paznokcie za pomocą pilnika.
 14. Nabłyszcz paznokcie za pomocą top coat.
 15. Na skórki nałóż oliwkę.

Mam nadzieję, że teraz dopełnianie nie będzie Ci sprawiało najmniejszych problemów. Podziel się w komentarzu swoją przygodą z dopełnianiem. Bo jestem bardzo ciekawa jak Ci poszło. Pozdrawiam 🙂

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

 • Dopełnienie paznokci żelowych
 • galerie paznokci elowych
 • co zrobić z odrostami na paznokciach
 • dopelnianie pasnokci

Hej! Zobacz podobne wpisy⇩

 1. Metoda combo Być może i Ty wahałaś się pomiędzy wyborem metody żelowej bądź akrylowej? Teraz nie musisz decydować się tylko na jedną z nich, ponieważ istnieje metoda,...
 2. Tipsy Tipsy, to nakładki ze sztucznego tworzywa, które imitują naturalny paznokieć. Od wieków, są stosowane do przedłużania paznokci. Historia powstania tipsów sięga wiele wieków wstecz, rozpoczęła...
 3. Żelowe czy akrylowe paznokcie? Temat stylizacji paznokci to tak naprawdę temat rzeka. Wiele z kobiet uważa, że przedłużone żelem bądź akrylem paznokcie są piękne i uwielbiają je nosić, jednak...