Jedwabne paznokcie

Paznokcie Fiberglass

Niektóre z naszych klientek szukają czegoś innego niż tradycyjne metody przedłużania paznokci. Chcą żeby ich paznokcie były twarde a przy tym wyglądały bardzo naturalnie. Na szczęście mamy na to dobre rozwiązanie jakim jest metoda Fiberglass. Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o tej technice zapraszam Cię do czytania dalszej części artykułu.

 

 

Paznokcie Fiberglass

Fiberglass – to inaczej jedwabna technika utwardzania paznokci. Zabieg ten polecany jest osobom posiadającym kruche i łamliwe paznokcie. Paznokcie utwardzone jedwabiem wyglądają bardzo naturalnie a dodatkowo chronią naturalną płytkę przed działaniem czynników zewnętrznych. Na naszym rynku istnieją dwa rodzaje jedwabiu, pierwszy z nich stosowany jest do utwardzania naturalnych paznokci techniką Fiberglass, zaś drugi do produkowania tipsów.

Zalety Fiberglass

Myślę, że najważniejszą zaletą tej techniki jest to, że nie niszczy ona naturalnej płytki paznokcia. A co więcej Fiberglass został uznany za jedwabną odżywkę dla zniszczonych i kruchych paznokci.  Zadaniem jedwabiu jest utwardzenie i sklejenie zniszczonej płytki. Po wykonanym zabiegu naturalne paznokcie wyglądają bardzo delikatnie a dodatkowo są twarde i mocne.

Fiberglass cena

Jeśli zdecydowałabyś się kupić zestaw Fiberglass to mam dla Ciebie dobrą wiadomość, całkowity koszt to około 100 zł. Od teraz będziesz mogła wprowadzić nową usługę w Twoim salonie.

Wady Fiberglass

Po zaletach przyszedł czas na wady, na szczęście jest ich mniej niż zalet. Przede wszystkim z takiego zabiegu nie mogą korzystać osoby obgryzające paznokcie, ponieważ naturalna płytka musi sięgać przynajmniej do opuszka. Nie można także wtapiać ozdób tak jak robi się to w technice akrylowej czy żelowej. Po zastosowaniu techniki Fiberglass płytka paznokcia nie jest całkowicie gładka, ze względu na to, że są widoczne włókna jedwabiu, jednak widać je tylko przy przypatrzeniu się. Ale na szczęście paznokcie Fiberglass można malować lakierami i codziennie zmieniać ich kolory.

Paznokcie Fiberglass

Usługa ta polecana jest szczególnie kobietom ceniącym naturalny wygląd paznokci, ponieważ wygląd paznokci Fiberglass jest bardzo zbliżony do naturalnego. Z takiego zabiegu powinny skorzystać osoby z kruchymi i łamliwymi paznokciami w celu ich odżywienia. A także panie ceniące sobie klasykę i elegancję.

Metoda Fiberglass – krok po kroku

 1. Zdezynfekuj dłonie Twoje i klientki
 2. Przy użyciu bloczka polerskiego zmatow naturalną płytkę paznokcia.
 3. Z jedwabiu wytnij kształt płytki paznokcia pamiętając o zachowaniu około 0,5 cm odstępu od wału około paznokciowego.
 4. Wycięty jedwab pokryj resiną – rządką substancją nadającą efekt bardzo nabłyszczający. Etap ten wykonuj od wała do wolnego brzegu paznokcia.
 5. Teraz należy spryskać paznokcie aktywatorem w odległości 25-30 cm od dłoni, czynność powtórz maksymalnie 3 razy. Ten etap ma na celu osuszenie resiny.
 6. Ponownie zmatow płytkę.
 7. Nakładając około 7 warstw resiny wybuduj krzywą C.

I Ciesz się efektem pięknych i naturalnych paznokci.

Na koniec dodam jeszcze, że w technice Fiberglass dopełnienie następuje po około 1-1,5 miesiąca ze względu na to, że jedwab ma bardzo cienką strukturę która idealnie się spaja z naturalną płytką paznokcia, dzięki temu można zyskać na czasie.

Zachęcam do oceny w komentarzu

Pozdrawiam

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

 • fiberglass paznokcie
 • fiberglass krok po kroku
 • metoda fiberglass
 • paznokcie fiberglass
 • fiberglass cena

Hej! Zobacz podobne wpisy⇩

 1. Manicure hybrydowy czyli soak off Witaj! Dziś troszkę o żelach soak off, najprościej kolorowych żelach, które wyglądają jak lakier. Ten rodzaj wykonywanej usługi znany jest także pod nazwą manicure hybrydowy....
 2. Sypana metoda akrylowa Ujawniam nowe oblicze metody akrylowej! O wiele łatwiejsze w wykonaniu a niżeli klasyczna technika utwardzania paznokci akrylem. Nie musisz posiadać wysokich kwalifikacji ani dużej wprawy,...
 3. Dopełnianie paznokci Dopełnianie paznokci to dla wielu kobiet problem. Do pewnego czasu ja też to uznawałam za żmudną pracę, ale w końcu postanowiłam zainwestować we frezarkę. I...