Kolorowe brokaty do zdobień

Kolorowe brokaty do zdobień

Temat stylizacji paznokci to tak naprawdę temat rzeka. Wiele z kobiet uważa, że przedłużone żelem bądź akrylem paznokcie są piękne i uwielbiają je nosić, jednak są też kobiety, które uznają tylko naturalne delikatne paznokcie. Dlaczego tak jest? Postaram się rozwiać wasze najczęstsze wątpliwości i znaleźć odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tematu stylizacji paznokci.

Dzieje się tak, być może dlatego, że niektóre z nas nie mają wiedzy na ten temat i uważają że żel lub akryl może niszczyć płytkę paznokcia. Jednak tak nie jest. Zadbane paznokcie są ozdobą naszych dłoni. Postaram się przybliżyć wam temat stylizacji paznokci.

Najbardziej popularne na naszym rynku są paznokcie żelowe i akrylowe. Metoda żelowa charakteryzuje się tym, że produkt nakładamy warstwami na tipsa a w metodzie akrylowej utwardzamy płytkę paznokcia za pomocą rozprowadzenia akrylu i jest to metoda punktowa.

Czy akryl i żel niszczy paznokcie?

Moja odpowiedź zawsze brzmi:  Tak naprawdę to zależy od wykonania zabiegu przedłużania. Jeśli stylistka paznokci wykona zabieg w sposób prawidłowy, wówczas nie ma mowy o tym, aby płytka paznokcia, mogła ulec zniszczeniu. Ja w swojej pracy bazuje na bezpiecznej metodzie i przygotowując płytkę paznokcia do zabiegu przedłużania, używam jedynie bloczka polerskiego, który w żaden sposób nie niszczy płytki paznokci. Jest to dla mnie ważne, ponieważ naturalna płytka paznokcia ma tylko 100 warstw, które należy chronić.

Żelowe czy akrylowe?

Zastanawiamy się która z metod jest dla nas lepsza? Tak naprawdę to wszystko zależy o naszej płytki paznokcia. Zdarza się tak, że Panie którym akryl nie utrzymywał się na płytce przechodziły na metodę żelową i ta była dla nich odpowiednia. Oczywiście tak też może być na odwrót.

Akryl

Metoda akrylowa

żel

Metoda żelowa

Jak często dopełniać utwardzone paznokcie?

Dopełnianie paznokci zarówno żelowych jak i akrylowych, powinno następować mniej więcej po 3 – 4 tygodniach od momentu wykonania zabiegu przedłużania paznokci, wówczas mamy pewność, że nasze paznokcie będą przez cały czas wyglądać elegancko.

Dopełnianie – czy można zmieniać wzorek?

Oczywiście – jak najbardziej. Przy każdym dopełnianiu jest możliwość zmiany wzorku na inny. Ja bardzo lubię zmieniać kolory i wzorki na swoich paznokciach w zależności od kreacji, pogody, pory roku, humoru.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • paznokcie akrylowe
  • paznokcie żelowe czy akrylowe
  • akryl paznokcie
  • akryl na paznokcie
  • akrylowe paznokcie

Hej! Zobacz podobne wpisy⇩

  1. Metoda combo Być może i Ty wahałaś się pomiędzy wyborem metody żelowej bądź akrylowej? Teraz nie musisz decydować się tylko na jedną z nich, ponieważ istnieje metoda,...
  2. Sypana metoda akrylowa Ujawniam nowe oblicze metody akrylowej! O wiele łatwiejsze w wykonaniu a niżeli klasyczna technika utwardzania paznokci akrylem. Nie musisz posiadać wysokich kwalifikacji ani dużej wprawy,...
  3. Manicure hybrydowy czyli soak off Witaj! Dziś troszkę o żelach soak off, najprościej kolorowych żelach, które wyglądają jak lakier. Ten rodzaj wykonywanej usługi znany jest także pod nazwą manicure hybrydowy....