Paznokcie wykonane metodą soak off

Paznokcie hybrydowe

Witaj! Dziś troszkę o żelach soak off, najprościej kolorowych żelach, które wyglądają jak lakier. Ten rodzaj wykonywanej usługi znany jest także pod nazwą manicure hybrydowy. Żel soak off utrzymuje się na naszej płytce dużo dłużej niż zwykły lakier, szacuje się że około 3 – 4 tygodnie, a nawet dłużej. Metoda soak off polecana jest głównie kobietom, które lubią elegancję, a nie mają czasu na częste malowanie paznokci lakierem.

Niestety osobom obgryzającym paznokcie, żele soak off nie są polecane, ponieważ preferowana jest piękna dłuższa płytka paznokcia. Bardzo fajne w tej metodzie jest to, że żel nie odpryskuje tak jak niektóre lakiery i przez cały czas jest mocno nabłyszczony. Metoda ta jest dosyć nowa na rynku polskim, to jednak cieszy się już dużą popularnością zarówno wśród klientek , manicurzystek  i stylistek paznokci.

Manicure hybrydowy

 1. Dezynfekujemy dłonie. Następnie ruchem kolistym za pomocą patyczka z drzewa różanego usuwamy skórki. Po wykonanych czynnościach za pomocą bloczku polerskiego zmatowimy płytkę paznokcia oraz odtłuszczamy alkoholem.
 2. Nakładamy bonder na naturalny paznokieć. Zaczynamy od skórek w stronę wolnego brzegu paznokcia. Utwardzamy w lampie przez 1 minutkę.
 3. Nakładamy żel soak off na całą powierzchnię płytki. Utwardzamy w lampie przez 1 minutę.
 4. Nakładamy warstwę kolorowego żelu soak off na całą płytkę paznokcia. Ten etap wykonujemy  precyzyjnie od skórek do wolnego brzegu paznokcia pokrywając całą powierzchnię. Utwardzamy w lampie przez pół minuty.
 5. Następnie aplikujemy kolejną warstwę kolorowego żelu soak off, aby w pełni pokryć powierzchnię i utwardzamy 3 minuty.
 6. Następnie nakładamy nabłyszczający żel i utwardzamy przez 1minutę.
 7. Aplikujemy oliwkę na skórki i cieszymy się efektem.

Manicure hybrydowy krok po kroku

Manicure hybrydowy

Jak długo trwa nałożenie żelu soak off?

Zabieg ten jest naprawdę szybki. Wygląda to prawie tak samo jak z nałożeniem lakieru. Jest to bardzo prosty proces, który tak naprawdę każda z nas mogłaby wykonać. Jednak do tego potrzebne są specjalne produkty oraz lampa.

Czy to się zmywa jak lakier?

Hmmnm… po części tak!! Jednak w technice soak off, do usuwania żelu używany jest specjalny płyn, który w kilka sekund usuwa żel. Metoda ta  w zupełności nie niszczy płytki paznokcia.

 

Udanej pracy:)

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

 • soak off
 • manicure soak off
 • manicure hybrydowy krok po kroku
 • soak off hybrydowy
 • soak off co to jest

Hej! Zobacz podobne wpisy⇩

 1. Japoński Manicure – P.Shine   Manicure japoński inaczej zwany jest jako P.shine co oznacza poprostu „błyszczeć”. Celem tego zabiegu jest nadanie blasku i połysku paznokciom. Jest to rodzaj manicure ...
 2. Onycholiza – choroba paznokci spotykana w salonach manicure Dziś chciałabym napisać Ci troszkę o chorobie z którą często spotykają się osoby pracujące w gabinetach dermatologicznych oraz salonach manicure i pedicure. Choroba ta nazywa...
 3. Żelowe czy akrylowe paznokcie? Temat stylizacji paznokci to tak naprawdę temat rzeka. Wiele z kobiet uważa, że przedłużone żelem bądź akrylem paznokcie są piękne i uwielbiają je nosić, jednak...