Tipsy do paznokci

Tipsy

Tipsy, to nakładki ze sztucznego tworzywa, które imitują naturalny paznokieć. Od wieków, są stosowane do przedłużania paznokci. Historia powstania tipsów sięga wiele wieków wstecz, rozpoczęła się w Indiach. To właśnie tam hinduskie tancerki zakładały na opuszki palców nakładki, dzięki którym mogły w dogłębny sposób wyrażać taniec. Na szczęście nie poprzestano na samym tańcu i tipsy znalazły swoje zastosowanie w życiu codziennym.

Tipsy

Tipsy możesz zastosować zarówno w metodzie żelowej jak i akrylowej. W obu metodach należy go umocować za pomocą kleju. Powinien on być przyklejony na 3/4 długości sztucznego paznokcia, zaś  1/ 4 długości naturalnego paznokcia powinna pozostać odsłoniona. Zaletą tipsów jest to, że możesz je skracać oraz zwężać, dzięki czemu uzyskasz kształt i długość wymyślonych przez Ciebie paznokci. Zadaniem tipsów jest imitowanie naturalnego paznokcia, dlatego też ważne jest, abyś dokładnie dobrała ich kolorystykę. Aby ułatwić Ci wybór, przedstawiam poniżej rodzaje najpopularniejszych tipsów.

Rodzaje tipsów :

Tipsy clear – są to przezroczyste tipsy, które nazywamy tipsami szklanymi bądź krystalicznymi. Dzięki swojej przezroczystości możesz położyć na nie różne rodzaje ozdób, ponieważ wszystkie z nich będą pasować do koloru tipsa. To sprawia, że tipsy clear są najbardziej uniwersalne.

Tipsy mleczne – ten rodzaj tipsów jest najbardziej naturalny, ponieważ swoim mleczno-różowym kolorem imituje naturalny paznokieć. Stosuj je do wykonania paznokci z białą końcówką (czyli french).

Tipsy  wodne – znane też pod nazwą aquarium. Są to tipsy, które od strony wolnego brzegu paznokcia mają specjalną kieszeń z otworkiem, do której można wsypać ozdoby lub zabarwić je kolorem. Jeśli chcesz uzyskać efekt oczka wodnego na paznokciu, do kieszonki wlej wodę destylowaną lub cleaner a następnie zaklej otworek przy użyciu akrylu. Efekt jest zaskakujący!

Tipsy french – są to tipsy z białą, francuską końcówką. Cechują się elegancją i prostotą. Bardzo ułatwiają pracę stylistki paznokci, ponieważ skracają czas wykonywanej usługi i gwarantują perfekcyjną linię uśmiechu.

Tipsy akrylowe

Mianem tipsów akrylowych określamy paznokcie przedłużone akrylem. Możesz wykonać tipsy akrylowe na dwa sposoby. Pierwszy z nich to użycie formy, za pomocą, której zbudujesz szkielet paznokcia. Drugi sposób to naklejenie tipsa. Będzie on stanowił formę do tego, aby nałożyć ozdoby i utwardzić paznokcie.

Porównując te dwa sposoby stwierdzam, że użycie formy wymaga większej wprawy, ale jest mniej czasochłonne od doklejania tipsów. Zarówno forma jak i tips dają Ci możliwość stworzenia pięknych i oryginalnych paznokci.

Jak wykonać tipsy akrylowe ?

Tak jak już wcześniej wspomniałam, na tipsie możesz przedłużyć paznokcie zarówno żelem jak i akrylem. W tych obu metodach jest bardzo podobnie. Bardzo ważne jest to, abyś dokładnie zmatowiła i odtłuściła płytkę paznokcia. Naklejając tipsy pamiętaj, aby robić to dokładnie, tak aby nie powstały pęcherzyki powietrza. Przyklejone tipsy skróć za pomocą gilotynki, następnie po całości zmatow, odtłuść a następnie nałóż primer. Teraz rozpocznij utwardzanie paznokci i uformuj kuleczkę akrylową, którą następnie rozprowadzisz na powierzchni paznokcia. Pamiętaj o zachowaniu prawidłowej budowy paznokcia. Odczekaj do całkowitego zastygnięcia produktu i przystąp do piłowania paznokci na kształt.  Całość nabłyszcz.

Pozdrawiam gorąco i zapraszam do komentowania.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • rodzaje tipsow

Hej! Zobacz podobne wpisy⇩

  1. Metoda combo Być może i Ty wahałaś się pomiędzy wyborem metody żelowej bądź akrylowej? Teraz nie musisz decydować się tylko na jedną z nich, ponieważ istnieje metoda,...
  2. Fiberglass Niektóre z naszych klientek szukają czegoś innego niż tradycyjne metody przedłużania paznokci. Chcą żeby ich paznokcie były twarde a przy tym wyglądały bardzo naturalnie. Na...
  3. Sypana metoda akrylowa Ujawniam nowe oblicze metody akrylowej! O wiele łatwiejsze w wykonaniu a niżeli klasyczna technika utwardzania paznokci akrylem. Nie musisz posiadać wysokich kwalifikacji ani dużej wprawy,...