Sypany akryl

Sypana metoda akrylowa

Ujawniam nowe oblicze metody akrylowej! O wiele łatwiejsze w wykonaniu a niżeli klasyczna technika utwardzania paznokci akrylem. Nie musisz posiadać wysokich kwalifikacji ani dużej wprawy, aby wykonać paznokcie tą techniką. Jeśli chcesz dowiedzieć się na czym to dokładnie polega zapraszam Cię do czytania dalszej części.

Akryl sypany w metodzie akrylowej

Paznokcie wymodelowane akrylem sypanym w metodzie akrylowej powstają z połączenia dwóch technik :

 • Fiberglass –  z tej techniki wykorzystujemy resinę (czyli ciekłą substancja spajająca)
 • Akrylowej – z tej metody wykorzystujemy puder akrylowy.

Cała technika polega na tym, aby odpowiednio połączyć resinę z pudrem akrylowym. Ważne jest, abyś zespoiła te składniki na przemian, tylko w ten sposób utwardzisz poprawnie paznokcie. Odpowiedz na pytanie jak to wykonać znajdziesz poniżej.

Metodę tę możesz stosować zarówno na tipsy jak i paznokcie naturalne, a dzięki wysokiej wytrzymałości akrylu, będziesz miała pewność, że paznokcie będą trwałe. Akryl sypany polecam także początkującym stylistkom paznokci, ponieważ jest to prosty i mało kosztowny zabieg.

Zalety sypanej techniki akrylowej

Jedną z wielu zalet sypanej techniki akrylowej jest to, że możesz stosować różne kolory pudru akrylowego. Jeśli chcesz uzyskać efekt delikatnego frencha  polecam zastosować delikatnie różowy oraz biały akryl. Jak już wyżej wspomniałam technika ta cechuje się wysoką wytrzymałością wykonanych paznokci, dlatego polecana jest także osobom pracującym fizycznie. Zdjęcie akrylu z paznokci jest bardzo szybkie i wygodne, ponieważ czynność tą wykonasz przy użyciu acetonu. Dodatkową zaletą techniki akrylowej jest to, że masz możliwość malowania paznokcia lakierem, bądź kolorowym żelem, co pozwala Ci na częste zmiany koloru paznokci, a połączony z resiną akryl daje efekt ładnie nabłyszczonych paznokci.

Sypana metoda akrylowa krok po kroku:

 1. Zdezynfekuj dłonie za pomocą płynu do odkażania.
 2. Za pomocą patyczka delikatnie odsuń skóreczki (Wykonuj to ruchem okrężnym).
 3. Dokładnie zmatow powierzchnię płytki paznokcia za pomocą bloczka polerskiego.
 4. Jeśli chcesz przedłużyć paznokcie to naklej tips lub pozostaw naturalną płytkę, którą następnie utwardzisz.
 5. Na środek naturalnego paznokcia nanieś pasek resiny i za pomocą drewnianego patyczka delikatnie rozprowadź ją na powierzchni paznokcia. Pamiętaj, aby nie zalać skóreczek, ponieważ spowoduje to późniejsze podpowietrzanie akrylu.
 6. Pokryty resiną paznokieć zanurz w proszku akrylowym i usuń nadmiar pudru delikatnie opukując palec.
 7. Zwróć uwagę, czy powierzchnia paznokcia jest jednolita.  Jeśli nie jest, to ponownie zastosuj niewielką ilość resiny tak, aby połączyła się z akrylem tworząc całość.
 8. Z odległości około 20 cm spryskaj paznokcie aktywatorem resiny, następnie odczekaj aż wyschnie.  Jeśli uznasz, że paznokcie są zbyt cienkie, zastosuj ponownie czynności od punktu piątego, pamiętając o zachowaniu wszystkich krzywych paznokcia.
 9. Nadaj kształt paznokciom opiłowując je.
 10. Nałóż lakier nabłyszczający, dla utrwalenia efektu.

 

Gorąco polecam Ci tę metodę ze względu na wysoką trwałość wykonanych paznokci  oraz dlatego, że bardzo łatwo możesz je utwardzić. W klasycznej metodzie akrylowej należy operować pędzlem, tworząc kulki akrylowe a tutaj wystarczy, że prawidłowo połączysz resinę i akryl –  gotowe!

Czekam na Twoją opinię w komentarzu.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

 • akryl sypany
 • puder akrylowy jak nakładać
 • proszek akrylowy do paznokci
 • proszek akrylowy
 • puder akrylowy do czego służy

Hej! Zobacz podobne wpisy⇩

 1. Metoda akrylowa Czy wiesz, na co najbardziej zwracają uwagę ludzie oceniając wygląd innych? Zapewne teraz myślisz, że jest to twarz, oczy czy sposób ubierania. I masz rację....
 2. Metoda combo Być może i Ty wahałaś się pomiędzy wyborem metody żelowej bądź akrylowej? Teraz nie musisz decydować się tylko na jedną z nich, ponieważ istnieje metoda,...
 3. Technika akwarelowa i akrylowa Technika akwarelowa i akrylowa Większość z nas w dzieciństwie wykazywała wielki zapał do malowania kolorowych obrazków. Zabawa farbkami była dla mnie źródłem przyjemności i zabawy....