Paznokcie ozdobione techniką akwarelową

Paznokcie ozdobione techniką akwarelową

Technika akwarelowa i akrylowa

Większość z nas w dzieciństwie wykazywała wielki zapał do malowania kolorowych obrazków. Zabawa farbkami była dla mnie źródłem przyjemności i zabawy. Rysowanie wiąże się głównie z nauką postrzegania, a jakość tego, co powstaje na obrazku zależy tak naprawdę od wyobraźni oraz interpretacji otoczenia.

Na naszym rynku pojawia się coraz więcej produktów, których możemy użyć do zdobienia paznokci. Moją uwagę przykuły dwie techniki akwarelowa i akrylowa

Akwarelowa technika zdobienia paznokci nazywana jest także „Aqua Painting” charakteryzuje się wysoką przejrzystością i znana jest, jako wszechstronny środek ekspresji artystycznej. Technika akwarelowa potrafi zaspokajać odmienne gusta. Akwarele zawierają drobno utarte pigmenty, które w połączeniu z wodą stanowią materiał doskonale trzymający się podłoża na bardzo długo.

Zdobienie paznokci

Warto jest malować akwarelami, ponieważ utworzone prace są niczym dzieła sztuki, tylko, że zamiast na obrazie możemy to zrobić na paznokciu. Efekty są bardzo oryginalne, a do tego możemy wyrazić swoją wyobraźnię. Pomysłów na stworzenie pięknego obrazka na paznokciu jest masa, mogą być to motywy kwiatowe, przyrodnicze, portrety, czy nawet postacie z komiksów.

Na początek zaznaczamy kontury kredkami akwarelowymi, następnie zaczynamy od mocno rozcieńczonej mieszanki, którą nanosząc utworzymy coraz ciemniejsze odcienie. Każdy kolejny odcień powinien zajmować coraz mniejszą powierzchnię. Na początku farby powinny być mocno rozcieńczone, dzięki temu możesz uzyskać efekt świetlistości.  Bardzo ładnie wyglądają prace wykonane na jasnych, brokatowych lub pastelowych kolorach paznokci. Powierzchnia na której, chcemy malować, powinna być zmatowiona i odtłuszczona.

Wzory na paznokcie

Technika akrylowa – wykonywana jest farbami akrylowymi, które pojawiły się stosunkowo niedawno, lecz stanowią ważny element w historii stylizacji paznokci. Pozwalają stworzyć na płytce paznokcia niepowtarzalne dzieła. Technika ta cechuje się wysoką elastycznością, dzięki czemu nadaje się do wielu technik malowania. Farbka akrylowa może być stosowana, jako farba kryjąca bądź transparentna, czyli nadająca świetlistości. Pierwsza z nich pozwala szybko stworzyć interesujące dzieło na paznokciu, natomiast druga nadaje blask wykonanemu dziełu.

Zaletą techniki akrylowej jest to, że farba schnie błyskawicznie i jest nierozpuszczalna, dzięki czemu można malować bez obaw naruszenia warstwy spodniej. Do akryli zaliczamy także technikę „One Stroke” – czyli, za jednym pociągnięciem pędzla. Technika ta pozwoli Ci uzyskać piękne motywy florystyczne.

Przy użyciu odpowiednio przyciętego pędzla będziesz mogła namalować takie motywy jak: liście, kwiaty, trawa, owoce, które w połączeniu stworzą piękne dzieło na paznokciu. Jeden ruch pędzla pozwala na to, aby pięknie wycieniować kolory, uzyskać głębie kolorów oraz połączyć barwy.

Zapraszam do tworzenia pięknych dzieł.

Paznokcie na zdjęciu są wykonane przez fetunia-paznokcie.blog.onet.pl

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • farbki akwarelowe do paznokci
  • malowanie farbami postaci na paznokciach
  • jak malować farbami akrylowymi paznokcie
  • top-paznokcie pl technika-akwarelowa-i-akrylowa
  • aqwarele do paznokci

Hej! Zobacz podobne wpisy⇩

  1. Sypana metoda akrylowa Ujawniam nowe oblicze metody akrylowej! O wiele łatwiejsze w wykonaniu a niżeli klasyczna technika utwardzania paznokci akrylem. Nie musisz posiadać wysokich kwalifikacji ani dużej wprawy,...
  2. Metoda akrylowa Czy wiesz, na co najbardziej zwracają uwagę ludzie oceniając wygląd innych? Zapewne teraz myślisz, że jest to twarz, oczy czy sposób ubierania. I masz rację....
  3. Malowanie paznokci Airbrush Choć długo mnie tu nie było, a wakacje trwają to ja nie spoczywam na laurach i w poszukiwaniu „paznokciowych trendów” natrafiłam na technikę, która bardzo...