Wodna metoda zdobienia paznokci

Paznokcie ozdobione metodą wodną

Cieszę się, że mogę podzielić się z Tobą wiedzą na temat metody, którą w łatwy sposób możesz ozdobić paznokcie.  Dlaczego zdecydowałam się o niej napisać? właściwie to z dwóch powodów. Po pierwsze, bardzo chciałam pokazać sposób, który pozwoli pięknie ozdobić paznokcie . Po drugie chciałam Cię zachęcić do wykorzystania tej metody w stylizacji paznokci.

Co to jest water marble?

Water marble to inaczej metoda wodna. W tej stylizacji zdobienia wykonuje się przy użyciu kolorowych lakierów, których krople naniesione na wodę tworzą warstwy. Za pomocą igły należy porozciągać warstwy a powstały z nich wzór przenieść na paznokcie. Bardzo ważną zaletą tej metody jest to, że każda z nas może ją wykonać  bez najmniejszego problemu. Water marble jest dosyć czasochłonne, ale efekty, które powstają są bardzo oryginalne i zaskakujące.

 

Aby wykonać zdobienie paznokci metodą potrebujesz :

 • Kilka kolorowych lakierów – co najmniej dwa lakiery, ale oczywiście może być ich więcej.
 • Kubeczek z zimną wodą – może to być także mała miseczka.
 • Waciki i patyczki kosmetyczne.
 • Zmywacz do paznokci.
 • Igłę lub cieniutką wykałaczkę.

Water marble krok po kroku

 1. Pomaluj paznokcie odżywką lub delikatnie jasnym kolorem. Będzie to stanowiło bazę dla późniejszych kolorów.
 2. Do kubeczka z zimną wodą dodawaj na przemian po jednej kropli każdego z lakierów, które wybrałaś tak, aby tworzyły warstwy na powierzchni wody.
 3. Teraz mój ulubiony etap. Igiełką zrób fale bądź zygzaki tak, aby utworzyły wzory.
 4. Wybierz kawałek wzoru, który najbardziej Ci się spodobał i włóż paznokieć dołem do kubeczka tak, aby ten wzór się na nim odcisnął.
 5. Pozostaw palec w wodzie przez kilka sekund, następnie za pomocą patyczka kosmetycznego zbierz z wody pozostałości lakieru i wyjmij palec.
 6. Postępuj tak z wszystkimi paznokciami. Jeśli wyschną to zmywaczem usuń lakier ze skórek.
 7. Całość pokryj nabłyszczaczem.

Gorąco Ci polecam tą metodę. To świetna idea, że ze zwykłych lakierów do paznokci, można wyczarować takie oryginalne wzory na paznokciach. Bardzo fajną zaletą tej metody jest to, że możesz nią ozdobić zarówno paznokcie utwardzone jak i naturalne, potrzebne Ci są do tego tylko kolorowe lakiery. Nie musisz posiadać wyjątkowych zdolności artystycznych, wystarczy tylko, że zastosujesz metodę water marble, efekty będą zaskakujące.  Przekonaj się sama:)

Podziel się opinią w komentarzu:)

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

 • water marble
 • yhs-default
 • water marble krok po kroku
 • metody zdobienia paznokci naturalnych
 • metody stylizacji paznokci

Hej! Zobacz podobne wpisy⇩

 1. Crackle pękające lakiery hitem lata  Coraz częściej spotykam dziewczyny, których paznokcie są „popękane” wygląda to zjawiskowo. Hitem tego lata są pękające lakiery, ich oryginalność wprawia w zdumienie najbardziej wymagające kobiety....
 2. Technika akwarelowa i akrylowa Technika akwarelowa i akrylowa Większość z nas w dzieciństwie wykazywała wielki zapał do malowania kolorowych obrazków. Zabawa farbkami była dla mnie źródłem przyjemności i zabawy....
 3. Malowanie paznokci Airbrush Choć długo mnie tu nie było, a wakacje trwają to ja nie spoczywam na laurach i w poszukiwaniu „paznokciowych trendów” natrafiłam na technikę, która bardzo...