Parafina

Zabieg parafinowy na dłonie

Za oknem już zimno, zbliżają się Święta i każda z nas oczekuje prezentów. Dla nas okres zimowy jest bardzo magiczny, lecz dla naszych dłoni to najtrudniejszy okres roku, ponieważ są one narażone na działanie zimna, które im nie sprzyja. Na szczęście istnieje parafina, dzięki której każda z nas może mieć piękne dłonie nawet zimą.

Parafina na dłonie

Parafina ciekła to bezbarwna i ciekła substancją, która nie powoduje działań niepożądanych. Jest stosowana na dłonie, ponieważ nie drażni skóry, charakteryzuje się beztoksycznością i posiada wysoką pojemność cieplną. Może wchłonąć duże nakłady ciepła a następnie zatrzymać je wewnątrz ciała.

Zabieg parafinowy

Myślę, że jeśli choć raz wykonasz zabieg parafinowy na dłonie od razu to pokochasz. To naprawdę bardzo dobry pomysł na relaks. Już w starożytności odkryto wspaniałe właściwości parafiny i zabiegów z nią związanych. Stosowano ją do łagodzenia bólu i przyspieszania gojenia.  Zabieg parafinowy polecany jest głównie kobietom mającym suchą skórę dłoni, ale tak naprawdę może korzystać z niego każda z nas. Jego celem jest nawilżenie oraz odmłodzenie wyglądu dłoni. Myślę, że każda z nas w tym trudnym okresie dla dłoni powinna skorzystać z parafiny.

Zabieg parafinowy krok po kroku

 1. W celu usunięcia martwego naskórka zastosuj peeling.
 2. Na dłonie nałóż emulsję pielęgnacyjną, która nawilży skórę dłoni.
 3. Rozgrzej parafiniarkę, do temperatury 125 °C
 4. Gdy wosk jest rozgrzany i ciekły zanurz w nim dłonie a następnie wyjmij i odczekaj chwilę tak, aby wysechł. Czynność ponów kilkakrotnie w celu utworzenia na dłoniach grubszej warstwy wosku.
 5. Na dłonie załóż plastikowe rękawiczki, które zatrzymają wytworzone ciepło na dłużej w Twoich dłoniach, przez co lepiej się nawilżą.
 6. Załóż bawełniane rękawiczki, które dodatkowo ocieplą dłonie. Pomaga to w leczeniu bólów reumatycznych, a także poprawia krążenie krwi. Pozostaw tak ocieplone dłonie na czas 20 minut.

Aby uzyskać zadowalające efekty, stosuj taki zabieg raz w tygodniu.

Ceny parafiny

Na naszym rynku masz ogromny wybór produktów, dlatego też ceny się wahają w zależności od firmy i miejsca kupowania. Moim zdaniem jest lepiej zainwestować troszkę więcej i kupić dobry jakościowo produkt, niż potem żałować wydanych pieniędzy. Wracając do parafiny, pragnę Ci powiedzieć, że są dostępne różne kolory oraz zapachy np. wiśniowe, brzoskwiniowe, malinowe a nawet melonowe. Nie wiem jak Ty, ale ja uwielbiam owocowe zapachy.

Parafina w kosmetyce

Parafina ma wiele zalet. Przede wszystkim nawilża dłonie, rozluźnia zmęczone mięśnie, obniża ból ciała i wspomaga leczenie reumatyzmu. Temperatura topnienia parafiny jest niska, dlatego nie musisz mieć obaw przed poparzeniem dłoni i bąblami na skórze. Terapie parafinowe pomagają odbudować i uelastycznić skórę oraz przeciwdziałają procesom starzenia.

Polecam korzystanie z terapii i zabiegów parafinowych.

Czekam na Twoją opinię w komentarzu

Pozdrawiam Cię serdecznie.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

 • parafina ciekła na dłonie
 • parafina na donie
 • zabieg parafinowy na dłonie krok po kroku
 • ciekła parafina na dłonie
 • parafina na dłonie krok po kroku

Hej! Zobacz podobne wpisy⇩

 1. Profesjonalne zabiegi na dłonie Skóra naszych dłoni jest narażona na starzenie, dlatego też wymaga szczególnej pielęgnacji. W pewnym wieku stosowanie kremów nie daje tak pożądanych efektów jak byśmy chciały...
 2. Pielęgnacja paznokci w domu Każda z nasz marzy o pięknym wyglądzie paznokci. Najprostszym a zarazem najlepszym sposobem na poprawę ich wyglądu jest wizyta u kosmetyczki. Jednak nie zawsze jest...
 3. Japoński Manicure – P.Shine   Manicure japoński inaczej zwany jest jako P.shine co oznacza poprostu „błyszczeć”. Celem tego zabiegu jest nadanie blasku i połysku paznokciom. Jest to rodzaj manicure ...