Naturalne paznokcie pielęgnacja

Pielęgnacja paznokci w domowym zaciszu

Każda z nasz marzy o pięknym wyglądzie paznokci. Najprostszym a zarazem najlepszym sposobem na poprawę ich wyglądu jest wizyta u kosmetyczki. Jednak nie zawsze jest na to czas bądź fundusze, dlatego też przygotowałam dla Ciebie kilka ciekawych informacji, które pomogą Ci w odzyskaniu pięknego wyglądu paznokci, bez wychodzenia z domu.

 

Co szkodzi paznokciom?

Na początek chciałabym Ci przedstawić kilka informacji na temat tego wszystkiego co może szkodzić Twoim paznokciom:

 1. Nieprawidłowo wykonany zabieg manicure – zbyt mocne dociśnięcie macierzy (górnej części płytki), może spowodować  pęknięcie paznokcia, który do końca życia będzie odrastał pęknięty.
 2. Zbyt mocno przepiłowana płytka paznokcia – pamiętaj, że Twój paznokieć ma tylko 100 cienkich warstw, nie piłuj ich zbyt mocno.
 3. Nieprawidłowo usunięte paznokcie przedłużone żelem lub akrylem. Polecam udać się w tym celu do profesjonalistki. Zyskasz pewność, że Twoje paznokcie się nie zniszczą, tak jak gdybyś miała wykonać taki zabieg sama.
 4. Niska temperatura – wiąże się z powolniejszym wzrostem paznokci. Ogrzewaj dłonie ile się da:)
 5. Częsty kontakt z detergentami i środkami chemicznymi niekorzystnie wpływa na wygląd płytki paznokcia.

Jak pielęgnować paznokcie?

Chcąc zadbać o paznokcie powinnaś wiedzieć, że możesz je odbudować drogą zewnętrzną i wewnętrzną.  Droga wewnętrzna to inaczej różnego rodzaju środki doustne, które poprawiają wygląd paznokci, a także korzystnie wpływają na ich wzrost. W składzie takich tabletek powinny się znajdować drożdże piwne oraz ekstrakty skrzypu polnego i pokrzywy. Ich zadaniem jest uzupełniać codzienną dietę w witaminy z grupy B, sole mineralne oraz związki krzemu. Wszystkie razem wpływają korzystnie na paznokcie, ale nie tylko. Także na włosy i skórę. Ja korzystam z takich tabletek, Ty także powinnaś. Są niedrogie, ja za swoje płaciłam niecałe 10 zł w opakowaniu jest 250 tabletek. Teraz mam pewność, że moje paznokcie są odpowiednio „dokarmiane”

Droga zewnętrzna jak zapewne się domyśliłaś to wszystko to z czym paznokcie się stykają czyli: płyny, detergenty, woda itp.

A teraz kilka cennych informacji jak je wzmocnić zewnętrznie:

 1. Prace domowe wykonuj w gumowych rękawiczkach, zyskasz pewność, że do Twoich paznokci nie dochodzą szkodliwe substancje z detergentów.
 2. W celu usunięcia lakieru z paznokci zastosuj zmywacz bez acetonu.
 3. Jeśli chcesz skrócić lub zaokrąglić paznokcie, zastosuj pilnik szklany lub papierowy. Powinien on być małoziarnisty, ponieważ taki jest  przeznaczony do naturalnych paznokci. Pilniki gruboziarniste stosujemy tylko do usuwania masy z paznokci stylizowanych żelem lub akrylem.
 4. Dbaj o skórki stosując preparaty zmiękczające. I pamiętaj, że im częstsze wycinanie skórek tym szybszy ich wzrost.
 5. Aby w pełni uzyskać efekt pięknych paznokci, zadbaj także o dłonie. Staraj się stosować peelingi, które usuną martwy naskórek, dzięki czemu będzie mógł powstać nowy. Dodatkowo warto też zastosować kremy nawilżające.

Myślę, że stosując się do tych kilku zasad możesz osiągnąć efekt zadowalających paznokci. Pamiętaj o łączeniu drogi zewnętrznej i wewnętrznej.  One razem dają ten wspaniały efekt.

Podziel się opinią w komentarzu. Wszelkie pytania i uwagi mile widziane:)

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

 • pielęgnacja paznokci w domu
 • domowa pielęgnacja paznokci
 • paznokcie pielęgnacja domowa
 • paznokcie pielegnacja w domu
 • zabiegi na paznokcie w domu

Hej! Zobacz podobne wpisy⇩

 1. Podpowietrzanie paznokci powietrzem- zmora stylistek paznokci Podpowietrzające się sztuczne paznokcie to problem wielu stylistek paznokci.  Powietrze, które dostaje się pod żel bądź akryl wygląda nieestetycznie i sprawia, że sztuczne paznokcie są...
 2. Onycholiza – choroba paznokci spotykana w salonach manicure Dziś chciałabym napisać Ci troszkę o chorobie z którą często spotykają się osoby pracujące w gabinetach dermatologicznych oraz salonach manicure i pedicure. Choroba ta nazywa...
 3. Choroby paznokci Niekiedy zdarza nam się widzieć osoby, których paznokcie wyglądają nieco odmiennie od naszych.  Często jest to spowodowane chorobami paznokci, których są różne rodzaje. Chciałabym przedstawić...