Piękne paznokcie

Prawidłowa aplikacja żelu bez podpowietrzeń

Podpowietrzające się sztuczne paznokcie to problem wielu stylistek paznokci.  Powietrze, które dostaje się pod żel bądź akryl wygląda nieestetycznie i sprawia, że sztuczne paznokcie są mniej trwałe lub całkowicie odpadają.  Uwolnij się od tego problemu stosując zasady które przedstawiam Ci poniżej.

Podpowietrzanie paznokci powietrzem

Przygotowanie płytki paznokcia

Jest to etap początkowy, który wykonujesz, aby przedłużyć paznokcie. Jest on bardzo ważny, ponieważ wykonując go niepoprawnie możesz mieć pewność, że paznokcie na pewno podejdą powietrzem. Ważne jest, aby zrobić to dokładnie. W tym celu użyj delikatnego pilnika i dokładnie zmatow powierzchnię płytki następnie odtłuszczając ją przy użyciu cleanera. Możesz często wymieniać waciki bezpyłowe tak, aby nie pozostawić  pyłków i zanieczyszczeń na płytce paznokcia.

Powód podchodzenia paznokci powietrzem

Używanie zanieczyszczonych narzędzi i produktów, to  powód, za sprawą, którego paznokcie ulegają podpowietrzaniu. Może Ci się to wydawać banalne, ale każde nawet najmniejsze zanieczyszczenie może całkowicie zmienić właściwość żelu lub akrylu i niekorzystnie wpłynąć na końcową stylizację. Pamiętaj, aby pędzelek był zawsze czysty, ponieważ operując nim możesz przenieść zanieczyszczenie wgłąb produktu. W metodzie akrylowej stosuj szklane naczynko z przykrywką na liquid, dzięki której zanieczyszczenie nie dostaną się do środka.

Po zakończeniu stylizacji pamiętaj, aby dokładnie wyczyścić naczynko i nalać świeży liquid. Ważne jest także to, aby opakowania z żelem lub akrylem były szczelnie zamknięte gdy ich nie potrzebujesz, wówczas nie dostaną się do nich niepotrzebne zabrudzenia. Warto jest pamiętać o tym, że produkty do stylizacji paznokci należy trzymać w miejscach, które nie są narażone na promieniowanie słoneczne. I co najważniejsze pamiętaj, aby dokładnie czyścić pędzelek.

Aplikacja żelu lub akrylu

Nakładając produkt na płytkę paznokcia musisz pamiętać, aby zachować wszystkie krzywe przedłużonego paznokcia, chodzi mi tutaj o apex – wierzchołek , czyli najwyższy punkt paznokcia przedłużanego. To on  odpowiada za wytrzymałość paznokcia. Więcej informacji o wierzchołku znajdziesz w moim artykule o problemach z żelem.

Nakładając żel bądź akryl musisz pamiętać, aby

  • nie nakładać produktu zbyt blisko skórek
  • nie nakładać zbyt cienkich warstw żelu lub akrylu
  • zachować odpowiednie proporcje –liquid i puder w metodzie akrylowej

Paznokcie podchodzą powietrzem

Jeśli chcesz, aby przedłużone paznokcie były mocne, trwałe i nie podchodziły powietrzem pamiętaj że naturalne paznokcie muszą być zdrowe, tylko wtedy produkt będzie dobrze trzymał się płytki paznokcia. Ważne jest, aby nie przepiłowywać płytki paznokcia, ponieważ może to ją bardzo osłabiać. Jeśli Twoje naturalne paznokcie są krótkie to nie decyduj się na ekstremalne wydłużenie, ponieważ może to sprawić, że stylizacja nie będzie trwała.

Mam nadzieję, że od teraz Twoje problemy z podpowietrzaniem znikną  i będziesz mogła się cieszyć bezproblemową pracą stylistki paznokcia.

Zapraszam do komentowania

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • powietrze pod paznokciem
  • powietrze pod zelem
  • powietrze pod paznokciami

Hej! Zobacz podobne wpisy⇩

  1. Metoda combo Być może i Ty wahałaś się pomiędzy wyborem metody żelowej bądź akrylowej? Teraz nie musisz decydować się tylko na jedną z nich, ponieważ istnieje metoda,...
  2. Malowanie paznokci Airbrush Choć długo mnie tu nie było, a wakacje trwają to ja nie spoczywam na laurach i w poszukiwaniu „paznokciowych trendów” natrafiłam na technikę, która bardzo...
  3. Tipsy Tipsy, to nakładki ze sztucznego tworzywa, które imitują naturalny paznokieć. Od wieków, są stosowane do przedłużania paznokci. Historia powstania tipsów sięga wiele wieków wstecz, rozpoczęła...